Rok 2017

Zdravíme z bobří nory. Během ledna jsme plánovali co s rokem 2017. Protože každoročním evergreenem v břeclavských kruzích je diskuse o veřejné zeleni, připravili jsme na konec února další díl z diskusního cyklu Tváře města Břeclavi, tentokrát na téma veřejná zeleň.

V průběhu roku budeme navštěvovat vás občany v jednotlivých městských částech. Akce se budou jmenovat Na pivo s Bobrem a jejich cílem je zjistit co vás trápí. Máme své představy, ale chceme je projít s vámi v lehce neformální atmosféře. Přece jenom nás tu žije 25 000. A co se líbí jedněm se nemusí líbit druhým. Takže přijdeme do vaší hospody a můžeme dát řeč. Termíny vypíšeme na fb a taky na plakáty do vašich hospod.

V létě budeme pořádat už tradiční Bobří neckyádu – závody netradičních plavidel. Je to akce pro celou rodinu, my tam budeme víceméně všichni takže je to taky dobrá příležitost nám nadat nebo něco navrhnout. Pište si termín 15. 7., který jsme zvolili po zkušenostech z minulých let. O prázdninách je na všechno tak nějak víc času.

Asi největší akcí letos bude plánovaný pronájem/prodej areálu cukrovaru. My se současným návrhem nesouhlasíme, protože město se vzdává povinnosti s areálem naložit nějakou koncepční formou ve své gesci. Správným postupem podle nás je konečně rozseknout co v areálu má být, nakreslit infrastrukturu a pozemky kde má být komerce nebo bydlení prodat. Koalice si s areálem neví rady a tak se snaží břemeno idejí přenést na investory. Ve zkratce – prodej podle nás je možný, ale ne takovouto formou.

Čekají nás rekonstrukce silnic, které omezí komfort dopravy. Jde hlavně o nápravy katastrofálních stavů kanalizace především v centru města. Město hodlá letos hospodařit s deficitem zhruba 100 milionů korun. Nás samozřejmě zajímá, kam ty peníze potečou. Projektů je asi dost, vážné problémy vidíme v nízké míře kofinancování z jiných zdrojů (EU, stát, kraj) a u některých projektů v jejich smysluplnosti – prospěšnosti pro občany.

Shrnuto a podtrženo – čeká nás práce. My se toho nebojíme, někdy naše aktivita dopadá na neúrodnou půdu, ale tak to holt někdy bývá. Sledujte náš blog, sledujte fb, sledujte Radnici a město obecně. Názor si uděláte nakonec sami.